Logo 1

Biografie

Sopranistka Eva Esterková je absolventkou Akademie múzických umění v Praze ze třídy doc. Heleny Kaupové. Během svých studií absolvovala půlroční stáž na manchesterské The Royal Northern College of Music u Susan Roper.

Její divadelní začátky se datují do roku 2012, kdy jako host ztvárnila v Moravském divadle Olomouc Elišku Pomořanskou v oblíbeném muzikálu Noc na Karlštejně. Dále byla pozvána k hostování do několika českých divadel. Nastudovala v libereckém divadle F. X. Šaldy roli První dámy v Kouzelné flétně, v Severočeském divadle v Ústí nad Labem několik rolí – Leila v Lovcích perel G. Bizeta, Esmeralda v Prodané nevěstě, Eliška Pomořanská v muzikálu Noc na Karlštejně, Blonda v Mozartově Únosu ze Serailu anebo v divácky velmi oblíbenou operetu Ptáčník Carla Zellera, kde Eva zpívá hlavní roli pošťačky Christel.

V sezóně 2017/2018 debutovala Eva v Národním divadle v Praze a to v roli Barbariny v novém nastudování opery Figarova svatba W. A. Mozarta. Při slavnostní příležitosti stoletém výročí vzniku republiky nastudovala v Národním divadle Žence v opeře Libuše Bedřicha Smetany. Ve Stavovském divadle hostuje také coby Zerlina v opeře Don Giovanni.

Sopranistka Eva Esterková hostuje též ve Slovenském národním divadle, kde nastudovala monooperu Anna Franková G. Frida a také Belindu v Purcellově Dido a Aeneas.

Pro zahraniční produkce zpívala Mozartovu Zuzanku a Barbarinu ve Figarově svatbě, roli Anny v opeře Nabucco G. Verdiho nebo Kuchtíka v Dvořákově Rusalce.

Eva se věnuje i koncertní činnosti a má v repertoáru písně, písňové cykly a také duchovní díla, jako například Mozartovo Requiem, Korunovační mši, Dvořákovo Te Deum nebo Lužanskou mši a další.

Eva se účastní řady Masterclass, na kterých spolupracuje s významnými pěvci, pedagogy a kouči, jakými jsou například Eda Moser, Susan Bullock, Gabriela Beňačková, Kateřina Kněžíková, Adam Plachetka, Markéta Cukrová, Bojidar Nikolov, Eva Randová, Peter Valentovič, Ewa Biegas, Paul Wynne Griffiths a mnoho dalších.

V sezóně 2021/2022 debutuje sopranistku Eva Esterková v Národní divadle v Brně, kde spolu s Václavem Luksem a Collegiem 1704 nastuduje barokní operu Alcina G. F. Händela. V Janáčkově divadle v Brně účinkuje také coby Terinka v Jakobínovi A. Dvořáka, Pamina a Papagena v Kouzelné flétně W. A. Mozarta, Beruška ve Ferdu Mravencovi E. Zámečníka, Despinio v Řeckých Pašijích B. Martinů, Modistka v Růžovém kavalírovi R. Strausse, Esmeralda v Prodané nevěstě B. Smetany a také Esmeralda v představení pro děti Hurvínek prodává nevěstu.